Kriegsgräberstätten
in Kleinpolen
1216090-012
7
6
Mogiła ziemna w betonowym obramowaniu, u wezgłowia pomnik w formie postumentu z kamiennych bloków zwieńczonego krzyżem łacińskim z pasyjką. Lico krzyża pokryte jest kamykami. Na ścianie postumentu znajduje się metalowa tabliczka z napisem: Ś✝P./ Bobka Józef/ Bryk Wojciech/ Ciochoń Józef/ Kubacki Andrzej/ Pinas Sebastian/ Szepielak Adam/ oraz/ Nieznany Żołnierz Polski/ zginęli śmiercią tragiczną/ dn. 4.IX.1939 r./ Boże zbaw Ich dusze”.

W wyniku nalotu lotnictwa niemieckiego we wrześniu 1939 r. w Woli Rzędzińskiej życie straciło 7 osób, w tym nieznany z nazwiska żołnierz Wojska Polskiego, który zginął w pobliżu torów kolejowych 4 września 1939 r.
  • Archiwum Narodowe w Krakowie, Urząd Wojewódzki Krakowski, sygn. UW II 402, s. 257-258 (ankieta dotycząca przebiegu działań wojennych oraz okupacji niemieckiej – zawiera informację o bombardowaniu z 5.09.1939, w wyniku którego zginęło 7 osób).
  • Polski Czerwony Krzyż, Biuro Informacji i Poszukiwań (Wykaz poległych i zmarłych pochowanych w Woli Rzędzińskiej – odpis z urzędu parafialnego, zawiera tylko informacje o nieznanym żołnierzy polskim poległym 4.09.1939 w pobliżu torów kolejowych, znalezione przy zmarłym przedmioty Oddział PCK w Tarnowie przesłał do Zarządu Okręgowego PCK).
Name Vorname Rang Zugehörigkeit  
BOBKA JÓZEF
BRYK WOJCIECH
CIOCHOŃ JÓZEF
KUBACKI ANDRZEJ
PINAS SEBASTIAN
SZEPIELAK ADAM
Vorname Name Rang Zugehörigkeit Anzahl
Polnische Armee 1