Kwatera założona jest na planie prostokąta i ogrodzona betonowymi słupkami zakończonymi półkulą, połączonymi parami żelaznych rur. Znajdujące się od południa wejście zamykane jest żelaznym łańcuchem. Główny element cmentarza stanowi betonowy blok z ażurowym krzyżem z metalowych prętów, ustawiony na zakończeniu wyłożonej płytami chodnikowymi alejki, prowadzącej od wejścia.
W obrębie kwatery znajduje się 14 ziemnych mogił ujętych w betonowe obramowania. U ich wezgłowi znajdują się:
– krzyże lotaryńskie z metalowych prętów o ostrych zakończeniach ramion
– krzyże łacińskie z metalowych prętów o o rozdwojonych zakończeniach ramion,
– żeliwny, ażurowy krzyż łaciński o skrócony drzewcu z nałożonym na lico krzyżem maltańskim z motywem wieńca laurowego
– żeliwny, ażurowy krzyż lotaryński o skróconym drzewcu,
– ścięta pulpitowo betonowa stela, zwieńczona małym, metalowym krzyżem łacińskim.
Na steli wyryta jest inskrypcja: „Ś†P./ HENRYK HALSKI/ LEGJONISTA/ 1. P. LEG. POL. Po lewej stronie nagrobka ze stelą, znajduje się oznaczona krzyżem mogiła ziemna drugiego legionisty, na której położona jest betonowa płyta z inskrypcją: „JÓZEF SALSKI/ PODOFICER/ 1 p. LEGIONÓW/ MAJĄC LAT 18 ZGINĄŁ/ 17 III 1915/ W WALCE O WOLNOŚĆ OJCZYZNY".
W Lipnicy Murowanej w lutym 1915 r. przez pewien czas stacjonował 1 Pułk Piechoty Legionów Polskich. Opuszczając Lipnicę Murowaną w szpitalu wojskowym w Lipnicy Murowanej pozostawiono kilkunastu chorych. W lutym zmarł Henryk Halski ze Lwowa, a 8 marca – Józef Salski urodzony w Stanisławowicach w guberni kieleckiej, były uczeń polskiego gimnazjum w Częstochowie.
Pochowano tu 8 żołnierzy z armii austro-węgierskiej 52 z armii rosyjskiej oraz 2 żołnierzy Legionów Polskich.