Cmentarz założony jest na planie prostokąta i ogrodzony, od strony frontowej – kamiennymi słupami połączonymi żelazną poręczą, a z pozostałych stron – kamiennym murem z betonową nakrywą, dostosowanym uskokami do ukształtowania terenu. Znajdujące się od strony południowej wejście, zamykane jest dwuskrzydłowymi wrotami z motywami krzyża łacińskiego. Główny element cmentarza stanowi pomnik w formie dwóch kamiennych kolumn, osadzonych na dwustopniowym postumencie z kamiennych ciosów. Kolumny nakryte są belką z datą „MCMXIV–XV”. W obrębie cmentarza rozmieszczone są trzy tarasy, połączone schodami, biegnącymi wzdłuż głównej alejki prowadzącej od wejścia do pomnika głównego.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki z I wojny światowej w formie masywnych betonowych krzyży, o krótkich ramionach, z umieszczonym na licu żeliwnym krzyżem maltańskim z motywem wieńca laurowego lub małym, żeliwnym krzyżem lotaryńskim. Na nagrobkach umieszczone są owalne tabliczki memoratywne z informacjami o pochowanych.
Na cmentarzu znajdują się dwie mogiły z II wojny światowej, w formie grobów ziemnych, w betonowym obramowaniu z betonową stelą, flankowaną po obu stronach przez prostopadłościenne słupki. Na stelach wmurowana są tablice z napisami:
– „OFIAROM HITLERYZMU/ 7-MIU POLAKOM/ O NIEUSTALONYCH NAZWISKACH/ POMORDOWANYM W GRUDNIU 1939 R./ W LASKU „ŻABIANKA” W KOSZYCACH MAŁYCH/ EKSHUMOWANI W LISTOPADZIE 1962 ROKU/ CZEŚĆ ICH PAMIĘCI”.
– „OFIAROM/ HITLERYZMU/ 10-CIU POLAKOM/ O NIEUSTALONYCH NAZWISKACH/ POMORDOWANYM W GRUDNIU 1939 ROKU/ W LASKU „SKAŁA” W KOSZYCACH MAŁYCH/ EKSHUMOWANI W LISTOPADZIE 1962 ROKU/ CZEŚĆ ICH PAMIĘCI”.
Na cmentarzu pochowano 34 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 52 z armii rosyjskiej, poległych w okresie I wojny światowej oraz 17 osób rozstrzelanych przez okupanta w grudniu 1939 r. na terenie lasów „Skała” i „Żabianka” w Koszycach Małych. W 2022 r. Gmina Tarnów przeprowadziła kompleksowy remont cmentarza.