Mogiła znajduje się po prawej stronie alei prowadzącej od głównej bramy cmentarza, naprzeciwko kaplicy cmentarnej. Otoczenie grobu wyłożone jest na obszarze o wymiarach 2,80 x 2,35 m granitową kostką. Na grobie umieszczony jest granitowy postument, nakryty granitową płytą o wymiarach 1,6 x 1,6 m. Na postumencie osadzone są trzy granitowe kolumny, dwie niższe po bokach i wyższa w środku. Środkowa kolumna zwieńczona jest rzeźbą przedstawiającą postać Chrystusa zmartwychwstałego. Do kolumny znajdującej się po prawej stronie przymocowany jest pomalowany na kolor złoty emblemat, przedstawiający orła w koronie. Do kolumny znajdującej się po lewej stronie, oplecionej pomalowanym na złoto motywem roślinnym, przymocowany jest pastorał.
Na podstawach kolumn umieszczone są napisy:
– „GRÓB/ OFIAR PACYFIKACJI/ WSI WARYŚ/ ROZSTRZELANYCH/ PRZEZ GESTAPO/ 23.09.1942 r./ W WARYSIU” (lewa kolumna),
– „CURYŁO WIKTORIA/ ur. 08.09.1901 r./ DZIK FRANCISZEK/ ur. 26.04.1902 r./ KWAŚNIAK JAN/ ur. 13.09.1872 r./ NIECH ODPOCZYWAJĄ W POKOJU” (środkowa kolumna),
– „ZGINĘLI/ ZA NASZĄ WOLNOŚĆ I OJCZYZNĘ” (prawa kolumna).
Pochowano tu Wiktorię Curyło, Franciszka Dzika oraz Jana Kwaśniaka, rozstrzelanych 23 września 1942 r. przez funkcjonariuszy Gestapo za pomoc udzielaną partyzantom.