Cmentarz znajduje się na obszarze dawnej łemkowskiej wsi Długie. Założony jest na planie zbliżonym do prostokąta o ściętych dwóch narożach i ogrodzony od północnego wschodu pełnym nakrytymi gontowym stożkowym daszkiem kamiennymi słupami, połączonymi parami drewnianych bali, nakrytych gontowym zadaszeniem i krótkim odcinkiem pełnego muru za krzyżem centralnym. Szczyty zadaszenia słupków wieńczą motywy krzyża greckiego.
Znajdujące się od strony południowo-zachodniej ejście jest ujęte w drewnianą bramę z dwuspadowym zadaszeniem, pokrytą blachą. Po lewej stronie od bramy na ogrodzeniu zamontowana jest prostokątna tablica z informacjami o cmentarzu i przeprowadzonym w 2018 r. remoncie.
Głównym elementem cmentarza stanowi wysoki drewniany krzyż z belek z dwuspadowym zadaszeniem, usytuowany przed krótkim odcinkiem kamiennego muru.
Mogiły ujęte są w kamienne obramowania. Nagrobki mają formę drewnianych krzyży łacińskich i lotaryńskich z dwuspadowym, pokrytym blachą daszkiem. Na znajdujących się poniżej skrzyżowania ramion tarczach umieszczone są okrągłe, emaliowane tabliczki z informacjami o pochowanych.
Cmentarz z upływem czasu uległ daleko posuniętej degradacji. W 1998 r. został poddany renowacji, ale powstałe wówczas ogrodzenie objęło zaledwie część pierwotnego obszaru cmentarza. W 2018 został przeprowadzony remont, w wyniku którego cmentarz odzyskał pierwotny wygląd i wymiary.
W 5 grobach zbiorowych i 8 pojedynczych pochowano 37 żołnierzy z armii austro-węgierskiej i 208 z rosyjskiej. Nie zidentyfikowano 224.