Kwatera założona jest na planie prostokąta i ogrodzona od strony południowej pełnym betonowym murem, podzielonym na segmenty wypełnione prostokątnymi płycinami. Z pozostałych stron ogrodzenie stanowią betonowe słupy, połączone stalową siatką na niskiej podmurówce. Wejście znajduje się od strony południowej i ujęte jest w monumentalny portal, nakryty prostym belkowaniem, zwieńczonym małym metalowym krzyżem maltańskim. Płycina nad wejściem wyłożona jest kamiennymi płytami z inskrypcją w języku niemieckim:
„IN UNMESSBAREN MEER HEROISCHEN/ RINGENS/ WAREN WIR NUR EINER WELLE GISCHT./ IM RIESENBRANDE GLORREICHEN VOLL=/ BRINGENS/ EIN FUNKE, DER AUS DER FLAMME/ ZISCHT./ VERZEIH. DASS WIR NICHT MEHR DIR/ GEGEBEN./ – LIEB VATERLAND – ALS UNSER KARGES/ LEBEN!/ 1914 + 1916/ HANS HAUPTMANN/ ENTW. OBLT. H. WATZAL”.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki z I wojny światowej w formie:
– większych, kutych krzyży łacińskich o ramionach od góry spiętych blaszanym zadaszeniem, od dołu spiętych prętami, osadzonych na zakończonych półkuliście, betonowych cokołach (typ E),
– mniejszych, kutych krzyży łacińskich o ramionach od góry spiętych blaszanym zadaszeniem, od dołu spiętych prętami, osadzonych na zakończonych półkuliście, betonowych cokołach (typ E),
– większych, kutych, dwuramiennych krzyży o ramionach połączonych od góry zadaszeniem z ząbkowanej blachy, a od dołu żelaznym prętem z kulkowymi wzmocnieniami, osadzonych na zakończonych półkuliście cokolikach (typ Э),
– mniejszych, kutych, dwuramiennych krzyży o ramionach połączonych od góry zadaszeniem z ząbkowanej blachy, a od dołu żelaznym prętem z kulkowymi wzmocnieniami, osadzonych na zakończonych półkuliście cokolikach (typ Э).
Symetrycznie po obu stronach wejścia znajdują się ujęte w obramowanie mogiły z wysokim cokołem zwieńczonym kutym krzyżem łacińskim (typ E).
Na części nagrobków znajdują się owalne lub prostokątne emaliowane tabliczki z informacjami o pochowanych.
Po prawej stronie od wejścia znajduje się mogiła nakryta płytą z jasnego granitu o zaokrąglonych przednich narożach z wyrytym krzyżem łacińskim oraz napisem: „Ś.P./ PAWEŁ BERNARD/ LECHOWICZ/ + 29 VI 1914/ ŻOŁNIERZ STRAŻY GRANICZNEJ/ ZGINĄŁ W OBRONIE OJCZYZNY –/ DNIA 1 IX 1939/ RIP”.
Po lewej stronie od wejścia przy murze znajduje się nagrobek w formie betonowej płyty z krzyżem z ramionami z podwójnych metalowych rur nakrytym zadaszeniem z ząbkowanej blachy. Na krzyżu znajduje się owalna, emaliowana tabliczka z napisem: „Ś✝P/ JAN/ CHRZĄSZCZ/ ZGINĄŁ W OBRONIE OJCZYZNY/ 1939 R”. Pochowany tu strzelec Jan Chrząszcz z 4 Pułku Strzelców Podhalańskich zmarł z ran odniesionych w bitwie pod Biskupicami.
W kwaterze pochowano 17 żołnierzy Legionów Polskich, 95 z armii austro-węgierskiej i 83 z armii rosyjskiej, poległych lub zmarłych w okresie I wojny światowej. Na cmentarzu spoczęły również szczątki co najmniej dwóch poległych we wrześniu 1939 r.