Cmentarz założony jest na planie prostokąta i ogrodzony betonową balustradą. Wejście znajdujące się od strony południowej zamykane jest dwuskrzydłowymi wrotami z metalowych prętów. Główny element cmentarza stanowi, umieszczony na wprost wejścia w linii północnego ogrodzenia, pomnik w formie betonowego krzyża na stopniowanym postumencie. Na frontowej ścianie postumentu znajduje się wnęka z miejscem na tablicę memoratywną. Na osi cmentarza usytuowany jest pomnik z piaskowca w formie wysokiego sarkofagu ustawionego na dwóch betonowych bloczkach z profilowanym równoramiennym krzyżem. Na ścianie pomnika wyryty jest napis w języku niemieckim: „LEUTNANT HEINRICH REICHERT/ UND 49 UNTEROFFIZIERE UND MANNSCHAFTEN VOM/ PREUSSISCHEN RESERVE INFANTERIE REGIMENT No 219“ oraz nazwiska żołnierzy 219 pruskiego rezerwowego pułku piechoty. Również na osi cmentarza, bliżej pomnika głównego, znajduje się zakończona półkoliście kamienna stela z wyrytymi nazwiskami żołnierzy armii rosyjskiej.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie:
– krzyży lotaryńskich z płaskownika, z ramionami ujętymi w metalowe pręty, nakrytych zadaszeniem z ząbkowanej blachy, osadzonych na betonowych podstawach,
– krzyży łacińskich z płaskownika, z ramionami ujętymi w metalowe pręty, nakrytych zadaszeniem z ząbkowanej blachy, osadzonych na betonowych podstawach.
Krzyże lotaryńskie rozmieszczone są w czterech rzędach z czterech stron pomnika w formie steli. Krzyże łacińskie ustawione są w jednym rzędzie przed pomnikiem w formie sarkofagu. Na prawo od tego rzędu znajduje się mogiła ziemna w betonowym obramowaniu z krzyżem z metalowych rur u wezgłowia. Na krzyżu umieszczona jest tabliczka z napisem „N. Żołnierz wrzesień 1939”.
Pochowano tu 56 żołnierzy z armii niemieckiej, 262 żołnierzy z armii rosyjskiej, poległych lub zmarłych w okresie I wojny światowej, oraz jednego żołnierza Wojska Polskiego, poległego we wrześniu 1939 r.