Cmentarz założony jest na planie prostokąta i ogrodzony od strony północno-zachodniej pełnym murem kamiennym nakrytym dachówką, z pozostałych stron – kamiennymi słupami połączonymi żelaznym łańcuchem. Znajdujące się od strony południowo-wschodniej wejście zamykane jest jednoskrzydłową, zakończoną trójkątnie, kutą furtką. Przy wejściu znajduje się tablica informacyjna z herbem Powiatu Tarnowskiego.
Główny element cmentarza stanowi kamienno-betonowy krzyż na stopniowanym postumencie, umieszczonym na obniżonym odcinku muru na wprost wejścia. W murze poniżej postumentu znajduje się wnęka z datą „1915”. Pierwotnie miała się tu znajdować tablica z napisem w języku niemieckim: „Es MUßTE NACHT IN DIESEN AUGEN WERDEN,/ DAMIT EIN NEUER TAG FÜR EUCH ERSCHIEN”. Po obu stronach postumentu w linii ogrodzenia usytuowane są dwa masywne, kamienne słupy z prostokątną wnęką, w której umieszczony jest żeliwny krzyż maltański z motywem wieńca laurowego.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie zwężających się ku górze betonowych postumentów, zwieńczonych żeliwnymi krzyżami maltańskimi z motywem wieńca laurowego. Na nagrobkach umieszczone są żeliwne tabliczki z informacjami o pochowanych.
Pochowano tu 34 żołnierzy z armii austro-węgierskiej poległych lub zmarłych w 1915 r. Znane są nazwiska 29 pochowanych.