Kwatera założona jest na planie prostokąta o ściętych tylnych narożach i ogrodzona betonowymi słupami na podmurówce, połączonymi żelaznymi rurami. Wejście, znajdujące się od strony południowo-zachodniej, zamykane jest metalowymi, czterodzielnymi wrotami. Główny element cmentarza stanowi betonowy krzyż z figurą Chrystusa na skrzyżowaniu ramion, umieszczony na zwężającym się ku górze postumencie. Na podstawie krzyża umieszczona jest metalowa tabliczka z napisem „Ś.+P./ Franciszek Kapustka/ ur. 22.XI.1898 r. zm. 9.IV.1917 r./ Oddał życie walcząc o wolność/ Ojczyzny/ Prosi o westchnienie do Boga”. Krzyż znajduje się wewnątrz betonowego obramowania.
Między pomnikiem głównym a wejściem znajduje się rzeźba przedstawiająca scenę Piety na cokole z tablicą z napisem: „RODAKOM UMĘCZONYM/ ZA OJCZYZNĘ 1939 – 1945/ STANISŁAW TRYBA NR.W. 145464/ BYŁ DOBRYM DUCHEM DLA WSZYSTKICH/ † 4.VII.1945 W DACHAU/ PIOTR TARCZOŃ – ANDRZEJ KAPUSTKA/ IGNACY KARA – JAN KARA/ ANTONI NIEMIEC – STANISŁAW ZAUCHA/ IGNACY TOMASZKIEWICZ/ STANISŁAW WANTUCH/ ZOFIA KAPUSTKA – WŁADYSŁAW BEDNARZ/ JÓZEF KAPUSTKA – WŁADYSŁAW ZAJĄC/ ANIELA ZAJĄC – MARIA SZPONDER/ RODZINY I PARAFIA”.
Na tablicy znajdują się trzy medaliony ze zdjęciami.
Symetrycznie po obu stronach pomnika głównego rozmieszczone są mogiły ziemne w prostokątnych, betonowych obramowaniach, w których znajdują się po dwa nagrobki: jeden – w formie betonowej steli zwieńczonej żeliwnym krzyżem z rozszerzonymi krawędziami ramion i datą „1915”, drugi – w formie steli z piaskowca z wyrytymi nazwiskami poległych żołnierzy z pułku strzelców tyrolskich. Na licu frontonu umieszczona jest płaskorzeźba przedstawiająca szarotkę. Na betonowych stelach z żeliwnym krzyżem umieszczone są emaliowane tabliczki z informacjami o pochowanych.
Symetrycznie po obu stronach Piety, rozmieszczone są prostokątne betonowe obramowania, w których znajdują są po dwa nagrobki: jeden – w formie betonowej steli zwieńczonej małym, żeliwnym krzyżem lotaryńskim z motywem liścia lipy, drugi – w formie żeliwnego krzyża maltańskiego z motywem wieńca laurowego. Na obu betonowych stelach umieszczone są owalne tabliczki z informacjami o pochowanych.
Pochowano tu 29 żołnierzy z armii austro-węgierskiej i 16 z armii rosyjskiej, poległych w maju 1915 r.