Kwatera założona jest na planie prostokąta i ogrodzona, od strony zachodniej pełnym betonowym murem, wzmocnionym słupami, z pozostałych stron – betonowymi słupami, połączonymi niską podmurówką i metalowymi rurami. Główny element kwatery stanowi znajdująca na wprost wejścia w linii muru zakończona dwuspadowo ściana pomnikowa z gzymsem z zdobionym profilowanymi krzyżami greckimi. W płycinie ściany pomnikowej znajduje się tablica wykonana po II wojnie światowej z napisem: „1914/ UNS TRÄNEN MUSST IHR WEHREN/ KEIN LEBEN HAT BESTAND, WOHL DEM/ DER STARB IN EHREN/ FÜR KAISER UND VATERLAND”. Na górnej części ściany pomnikowej znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca skrzyżowane lufy armatnie.
Przed pomnikiem usytuowana podłużna, prostokątna mogiła, otoczona niskim ogrodzeniem z kraty z metalowych prętów, osadzonym na betonowym krawężniku. Na mogile znajduje się 5 jednakowych nagrobków w formie ściętych pulpitowo betonowych bloczków osadzonych na betonowej podstawie. Od strony pomnika na trzech metalowych prętach umieszczony jest emblemat przedstawiający pięcioramienną, czerwoną gwiazdę.
Groby z I wojny światowej rozmieszczone są w ujętych w krawężniki rzędach, prostopadłych do alejki głównej mogiły żołnierzy sowieckich. Na grobach znajdują się nagrobki w formie:
– dwuramiennych krzyży z płaskownika z prostokątną ramką u podstawy (typ ф), osadzonych na zakończonych półkuliście betonowych cokołach,
– kutych dwuramiennych krzyży (typ л), osadzonych na zakończonych półkuliście betonowych cokołach,
– kutych krzyży łacińskich o ramionach od góry spiętych blaszanym zadaszeniem, od dołu spiętych prętami, osadzonych na zakończonych półkuliście, betonowych cokołach (typ E),
– żelaznych krzyży łacińskich z szerokiego płaskownika z motywem żelaznej kraty i dwuspadowym zadaszeniem z ząbkowanej blachy (typ B), osadzonych na betonowych cokołach o obłych krawędziach.
Na krzyżach umieszczone są okrągłe, owalne lub prostokątne, emaliowane tabliczki z informacjami o pochowanych.
W kwaterze pochowanych jest 56 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 3 z armii niemieckiej, 39 z armii rosyjskiej oraz 3 jeńców z armii serbskiej, poległych lub zmarłych z okresu I wojny światowej. W kwaterze pochowano również szczątki 59 żołnierzy Armii Czerwonej poległych w styczniu 1945 r., które ekshumowano z miejscowości: Delastowice, Lubasz, Słupiec, Suchy Grunt, Szczucin, Świdówka, Wola Szczucińska.