Kwatera założona jest na planie kwadratu w narożniku cmentarza parafialnego i ogrodzona pełnym murem kamiennym. Znajdujące się od strony zachodniej wejście zamykane jest jednoskrzydłową furtką z żelaznych prętów z motywem stylizowanego krzyża. W linii ogrodzenia północnego i wschodniego, umieszczony jest betonowy krzyż z nałożonym na lico, żeliwnym, ażurowym krzyżem z motywem miecza i wieńca laurowego. Pod krzyżem, znajdującym się na wprost wejścia, wmurowana jest tablica memoratywna z napisem w języku niemieckim: „UNS KAM DER FRIEDE/ EILIGER ALS EUCH”. W linii północnego ogrodzenia umieszczony jest betonowy krzyż, z nałożonym na lico żeliwnym, ażurowym krzyżem lotaryńskim z motywem liścia lipy. Przy bocznych częściach ogrodzenia, poniżej betonowych krzyży umieszczone są kamienne ławy.
W centralnym punkcie kwatery znajduje się grób legionisty z 1914 r. Jest to obramowana mogiła, nakryta betonową lub kamienną płytą. U wezgłowia mogiły znajduje kwadratowa stela zwieńczona metalowym krzyżem z trójkątnymi wcięciami na końcach ramion. Pozostałe mogiły z I wojny światowej usytuowane w narożnikach kwatery. Umieszczone są na nich nagrobki w formie:
–steli zakończonych trójkątnie z nałożonym na lico żeliwnym krzyżem maltańskim z motywem wieńca laurowego,
– steli o ściętych narożach, zwieńczonych żeliwnym krzyżem maltańskim z motywem wieńca laurowego,
–steli, zakończonych trójkątnie z nałożonym na lico żeliwnym krzyżem lotaryńskim,
– steli zakończonych łukiem w „ośli grzbiet” z nałożonym na lico żeliwnym krzyżem lotaryńskim,
– steli zakończonych trójkątnie z nałożonym na lico żeliwnym krzyżem maltańskim z motywem liścia dębu.
Na nagrobkach z I wojny światowej umieszczone są owalne tabliczki z informacjami o pochowanych.
W obrębie kwatery znajdują się dwa groby żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 w Słomce i Mszanie Dolnej.
Pierwszy z nich to otoczona betonowym obramowaniem pojedyncza mogiła z betonowym krzyżem u wezgłowia, przed którym znajduje się ścięty pulpitowo postument z metalowym emblematem przedstawiającym Order Krzyża Grunwaldu oraz inskrypcja "SKUPIEŃ STANISŁAW/ ŻOŁNIERZ POLSKI/ POLEGŁ 2 IX 1939 NA TYM MIEJSCU W WALCE Z NIEMCAMI".
Po prawej stronie znajduje się większa, otoczona betonowym krawężnikiem mogiła zbiorowa. Na niej umieszczony jest betonowy, ścięty pulpitowo postument z emblematem przedstawiającym Order Krzyża Grunwaldu oraz inskrypcją: "ŻOŁNIERZE WOJSKA/ POLSKIEGO/ WASILEWSKI NIKODEM/ DUDEK STANISŁAW/ SKUPIEŃ FRANCISZEK/ POLEGLI W 1939 r./ CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! SZCZERBOWSKI KAROL/ ŻOŁNIERZ ZGINĄŁ w 1939 r."
W kwaterze pochowano 33 żołnierzy poległych lub zmarłych w czasie I wojny światowej z Legionów Polskich, armii austro-węgierskiej, rosyjskiej i niemieckiej oraz 8-9 żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 r. oraz jednego żołnierza armii niemieckiej z II wojny światowej.