Nagrobek z ciemnego granitu ustawiony na wyłożonym oszlifowanymi kamiennymi płytami tarasie i otoczony metalowymi słupkami połączonymi łańcuchem. Na tumbie nagrobnej ustawiona jest prostopadłościenna stela z ustawionym pochylonym krzyżem łacińskim. Na frontowym licu steli umieszczony jest czarny napis na złotym tle:
„ŻOŁNIERZOM I DZIAŁACZOM/ BATALIONÓW CHŁOPSKICH/ W WALCE O WYZWOLENIE/ NARODOWE I SPOŁECZNE/ W LATACH OKUPACJI/ 1939 – 1945”,
a na tylnym:
„CHWAŁA BOHATEROM".
Na płycie nagrobnej znajdują się nazwiska i pseudonimy pochowanych:
"KPT ALOJZY WIATR "ZAWIERUCHA"/ POR. KAZIMIERZ WĄTRÓBSKI "SĘP"/ PLUT. KAMIL BARAN/ KPR. TADEUSZ BARAN "SUCHY"/ STRZ MARIAN WĄTRÓBSKI/ STRZ WŁADYSŁAW WĄTRÓBSKI/ STRZ ADAM WĄTRÓBSKI/ HELENA BARAN "WYKA"/ ANNA WĄTRÓBSKA/ ZOFIA BARAN/ 1944 - 1967/ W 23 ROCZNICĘ ŚMIERCI/ PREZYDIUM POWIATOWEJ RADY NARODOWEJ/ W GORLICACH"
Na płycie nagrobnej umieszczony jest emblemat w formie Krzyża Partyzanckiego. Na mogile znajduje się niewielka tabliczka z napisem: "Staraniem U G Bobowa/ orz Z Ż B Ch pomnik/ odnowiono w 2004 roku".
Granitowa płyta grobowa ze stelą. Na steli granitowy krzyż. Mogiła jest otoczona płytami z piaskowca i ogrodzona łańcuchami zawieszonymi na metalowych słupkach. Na steli jest umieszczony napis:
„ŻOŁNIERZOM I DZIAŁACZOM BATALIONÓW CHŁOPSKICH W WALCE O WYZWOLENIE NARODOWE I SPOŁECZNE W LATACH OKUPACJI 1939 – 1945”
Na płycie nagrobnej znajdują się nazwiska i pseudonimy pochowanych. W grobie spoczywają żołnierze i działaczki Batalionów Chłopskich. Ośmioro z nich zostało rozstrzelanych w sierpniu 1944 na wzgórzu Matelanka koło Grybowa.