Kwatera założona jest na planie nieregularnego wieloboku i ogrodzona na kilku odcinkach słupami z metalowych bloczków. Wejście znajdujące się od strony południowej zamykane jest jednoskrzydłową, kutą furtką. W południowej części cmentarza znajduje się pomnik z trzech połączonych ze sobą wysokich, steli, z nałożonymi na lico żeliwnymi, ażurowymi krzyżami łacińskimi z motywem liści dębu. Poniżej krzyży znajdują się kamienne płyty kształcie prostokąta o ściętych narożach z informacjami o pochowanych, umieszczonymi w stylizowanej na wieniec laurowy, owalnej ramce. W północnej części kwatery usytuowany jest pomnik w formie zakończonego półkuliście słupa. Do ścian słupa przylegają zakończone półkoliście płyty z motywem wieńca laurowego. W okrągłych wnękach dwóch płyt wyryta jest data „1915”. Pomnik jest posadowiony na prostopadłościennym cokole.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie:
– betonowego krzyża z nałożonym na lico żeliwnym, ażurowym krzyżem łacińskim z motywem liści dębu, osadzonym na wysokim, betonowym cokole; na licu cokołu w zdobionej ażurowej ramie, owalna emaliowana tablica z informacjami o pochowanych,
– betonowego krzyża lotaryńskiego z żeliwnym, ażurowym krzyżem lotaryńskim na licu, osadzonego na betonowym cokole z owalną, emaliowaną tabliczką z informacją o pochowanych,
– żeliwnych krzyży maltańskich z motywem wieńca laurowego, osadzonych na trójstopniowych, betonowych, postumentach,
– żeliwnych krzyży maltańskich z motywem liści dębu, osadzonych na trójstopniowych betonowych postumentach.
– małych, żeliwnych krzyży lotaryńskich na, osadzonych na dwustopniowych, betonowych, postumentach.
Na nagrobkach umieszczone są owalne tabliczki memoratywne:
– emaliowane z napisami czarną czcionką na białym tle,
– czarne, metalowe płytki z wypukłymi napisami.
W obrębie kwatery znajduje się grobowiec ze stelą formie ściętego prostopadłościanu, w którą wmurowana jest tablica z ciemnego szkliwa. Na tablicy umieszczony jest krzyż łaciński oraz napis „TADEUSZ/ POŁOTNICKI/ PORUCZNIK ART. W.P./ * 4.VIII.1890 r./ † 12.X.1919 r.”
Pochowano tu 10 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 72 z armii niemieckiej, 50 z armii rosyjskiej, poległych lub zmarłych podczas I wojny światowej oraz porucznika 5 pułku artylerii polnej Wojska Polskiego zmarłego w 1919 r. w Jarosławiu. Znane są nazwiska 62 osób.