Cmentarz składa się z dwóch kwater rozdzielonych drogą, stanowiących jedną całość kompozycyjną. Kwatera południowa założona jest na planie nieregularnego wieloboku, rozszerzającego się w kierunku wschodnim. Jej ogrodzenie stanowi mur kamienny. Głównym elementem kwatery jest kaplica usytuowana w linii ogrodzenia od strony południowo-wschodniej. W ścianę kaplicy wmurowana jest tablica z napisem w języku niemieckim:
„AUF DEN WESTGALIZISCHEN SCHLACHTFELDERN/ SIND IN DEN JAHREN DES WELTKRIEGES/ 1916–1917/ VOM Kuk MILITÄRKOMMANDO KRAKAU/ UNTER LEITUNG DES/ FML. BRANDNER EDL. v. WOLFSZAHN/ 378 KRIEGERFRIEDHOFE/ – DAVON IM BEREICHE DER/ K K BEZIRKSHAUPTMANNSCHAFT/ LIMANOWA 13 FRIEDHOFE –/ ERBAUT WORDEN”.
Dwa wejścia znajdujące się po obu stronach kaplicy, zamykane są dwuskrzydłowymi wrotami. W kwaterze znajduje się pomnik w formie zwieńczonego kulą graniastosłupa o trójkątnej podstawie, na trójstopniowym postumencie. Na ścianach pomnika umieszczone są tablice memoratywne z napisami w języku niemieckim i węgierskim:
– Tablica I: „AM DIESER STÄTTE FIEL/ OBERST/ OTHMAR MUHR/ INMITTEN SEINER/ TAPFEREN 9. HUSAREN/ AM 11.XII.1914”
– Tablica II: „1914 DECEMBER 12-11 IKÉN/ EZREDES URUKKAL/ EGYÜTT HALT/ HUSZAROK/ DRÁGA VERENEK/ KEMÉNY ÖKLENÉK/ SZÓLTAN MAGYAR/ HÜSÉGÉNEK/ EMLÉKÉRE”
– Tablica III, z nazwiskami poległych w dniu 11 grudnia 1914 r. żołnierzy 9 pułku huzarów.
W kwaterze południowej występują nagrobki w formie:
– żeliwnych krzyży maltańskich z motywem wieńca laurowego, osadzonych na betonowych postumentach,
– kamiennych steli, zakończony dwuspadowo, z umieszczonym na licu żeliwnym krzyżem lotaryńskim,
– steli zakończonych łukiem w „ośli grzbiet”, z umieszczonym na licu żeliwnym krzyżem maltańskim z motywem wieńca laurowego,
– betonowych krzyży, z nałożonym na lico żeliwnym, ażurowym krzyżem łacińskim z motywem wieńca laurowego.
Na nagrobkach umieszczone są owalne tabliczki z informacjami o pochowanych z czarnymi napisami na zielonym tle.
W odległości 30 m. na zachód od południowej części cmentarza na łące znajduje się pomnik upamiętniający śmierć na polu bitwy hr. Leonharda grafa von Thun und Hohenstein.
Kwatera północna stanowi kolisty, wyłożony płytami chodnikowymi taras, od północy ograniczony zadrzewioną skarpą. Na odcinku długości ok. 2/3 obwodu kwatera otoczona jest wysokim murem kamiennym. Od strony drogi, do kwatery prowadzą dwie alejki. W centrum tej części cmentarza zlokalizowany jest pomnik w formie słupa z kamiennych bloków, zwieńczonego krzyżem maltańskim. W zachodniej części kwatery znajduje się 5 mogił ziemnych w betonowych obramowaniach. Na mogiłach umieszczone są kamienne nagrobki. W kwaterze znajdują są dwie granitowe płyty z napisami (w języku polskim i rosyjskim): „W tym miejscu spoczywają prochy 236 rosyjskich żołnierzy i jeńców, którzy zginęli na terytorium powiatu limanowskiego w czasie II wojny światowej/ Pokój ich duszom”.
Cmentarz założony został na wzgórzu Jabłoniec, na którym w grudniu 1914 r. toczyły się walki. W dniu 11 grudnia 1914 r. żołnierze 9 pułku huzarów wyparli wojska rosyjskie ze wzgórza. W boju na Jabłońcu poległ dowódca pułku – pułkownik Othmar Muhr. Po bitwie na wzgórzu Jabłoniec urządzono cmentarz wojenny, wznosząc kaplicę–mauzoleum, gdzie spoczęły szczątki poległego dowódcy 9 pułku huzarów. W okresie międzywojennym przeniesiono je do rodzinnej miejscowości Othmara Muhra.
Na cmentarzu pochowano 140 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 1 z armii niemieckiej, 297 z armii rosyjskiej poległych w okresie I wojny światowej, z których zidentyfikowano 122. W kwaterze północnej pochowanych zostało 250 żołnierzy sowieckich poległych na terenie powiatu limanowskiego w okresie II wojny światowej.