Mogiła ogrodzona z trzech stron słupkami z kamiennych bloczków z nakrywą, ustawionymi na podmurówce, połączonymi żelaznym łańcuchem. Z jednej strony ogrodzenie mogiły stanowi mur z kamiennych bloczków. Na ścianie muru umieszczona jest tablica z napisem: „POLEGLI/ W CZASIE DZIAŁAŃ WOJENNYCH/ W DNIACH 15-17 STYCZNIA 1945 R./ SPOCZYWAJĄ ŻOŁNIERZE/ POLSCY, RADZIECCY, NIEMIECCY”. Na mogile znajduje się krzyż z metalowych rur z pasyjką i krzyż z belek z metalową pasyjką z glorią z ząbkowanej blachy. Na mogile rośnie lipa.
Pochowano tu nieznanych żołnierzy poległych w styczniu 1945 r. Ogrodzenie mogiły powstało dopiero w końu lat 90-tych. Wcześniej była to mogiła ziemna oznaczona metalowym krzyżem.
Na cmentarzu parafialnym w Żębocinie znajdowały się również groby z I wojny światowej, w których według danych z 1918 r .pochowano 29 żołnierzy z armii austro-węgierskiej i 17 z armii rosyjskiej, która mogła być zlokalizowana w miejscu ogrodzonej mogiły z II wojny światowej. Znane są nazwiska 5 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, pochowanych na cmentarzu parafialnym w Żębocinie.