Cmentarz znajduje się na północny zachód od parku i pałacu Skrzyńskich. Zbudowany jest na planie symetrycznego, wydłużonego wieloboku i otoczony kamiennymi słupami połączonymi betonowym płotem. Zamykana dwuskrzydłowymi wrotami z żelaznych prętów brama znajduje się od strony południowo-zachodniej. Na kamiennym słupie przy wejściu umieszczona jest tablica z podstawowymi informacjami o cmentarzu i remoncie wykonanym w 1998 r. Dodatkowo przy wejściu znajduje się stelaż z pulpitową tablicą z informacjami o cmentarzu w języku polskim i niemieckim, ufundowaną przez Powiat Gorlicki.
Głównym elementem cmentarza jest pomnik z ciosów kamiennych, w kształcie masywnego obelisku, na którego czterech ścianach znajdują się krzyże z kamiennych bloków.
Groby są rozmieszczone regularnie wzdłuż głównej alei i wokół pomnika. Występują tu nagrobki w formie umieszczonych na betonowych podstawach:
– zakończonych trójkątnie betonowych stel, flankowanych krótkimi prostopadłościennymi blokami,
– zakończonych trójkątnie betonowych stel, flankowanych szerokimi prostopadłościennymi blokami.
Na stelach znajdują się prostokątne nisze na tabliczki imienne oraz żeliwne krzyże:
– lotaryńskie z motywem liści lipy (na grobach żołnierzy armii rosyjskiej),
– krzyże maltańskie z motywem wieńca laurowego (na grobach żołnierzy armii austro-węgierskiej),
– krzyże maltańskie z motywem liści dębu (na grobach żołnierzy armii niemieckiej).
W 9 grobach zbiorowych i 136 pojedynczych pochowano 7 żołnierzy armii austro-węgierskiej, 32 z niemieckiej i 149 z rosyjskiej.