Kwatera założona jest na planie prostokąta i ogrodzona współczesnym płotem z metalowych pretów. Jej główny element to betonowy pomnik w formie ściętego obelisku, ustawionego na trójstopnowej podstawie. Na frontowej ścianie pomnika wyprofilowany jest krzyż łaciński, poniżej którego umieszczona zostana współczesna tablica z ciemnego kamienia z inksrypcją: „ŻOŁNIERZE WOJSKA/ POLSKIEGO/ ZMARLI Z RAN/ W SZPITALU WOJENNYM/ W BOCHNI/ W LATACH 1918-1921/ Tablicę ufundowano z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości". Przy pomniku znajduje się nagrobek z krzyżem łacińskim i owalną, metalową tablicą memoratywną z napisem:
„TU SPOCZYWA MIKOŁAJ MRÓZ PODPOR. W.P. † 14/6 1919. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI”.
Od bramki wejściowej do pomnika prowadzi wyżwirowana alejka. Po jej lewej i prawej stronie rozmieszczone są po trzy krzyże z taśmy stalowej wzmocnione stalowymi kulkami na betonowych cokołach według wzorów stosowanych na cmentarzach wojennych z I wojny światowej.
W kwaterze wojennej pochowano prawdopodobnie 63 żołnierzy. We wrześniu 1926 r. w kwaterze pochowano szczątki por. Mikołaja Mroza, ekshumowane z innego miejsca.
Pomnik powstał w 1926 r., kiedy wykonano także ogrodzenie kwatery z betonowych słupów połączonych żelaznymi rurami. We Na zachowanym projekcie autorstwa Cz. Miętki kwatera obejmowała trzy rzędy po 21 mogił. W późniejszym okresie ogrodzenie z rur zastąpiono płotem z metalowych prętów. W 2023 r. przeprowadzono remont konserwatorski kwatery, zakres objął konserwację pomnika głównego i nagrobka por. Mikołaja Mroza, wyżwirowanie alejki, konserwację i wykonanie czterech krzyży nagrobnych.