Cmentarz założony jest na planie prostokąta i ogrodzony słupami z betonowych bloczków, połączonymi żelaznym łańcuchem. Wejście znajduje się od strony północnej. Ujęte jest w dwa kamienne słupy na planie greckiego krzyża i zamykane dwuskrzydłową, kutą furtką. Słupy nakryte są karpiówką. Główny element cmentarza stanowi wysoki, drewniany krzyż z łamanym zadaszeniem, osadzony na masywnym postumencie z kamiennych bloków, zdobionym motywami zakończonych półkoliście steli z przewieszonym wieńcem laurowym. Krzyż usytuowany jest na półkolistym tarasie o skarpie wzmocnionej kamieniami, na który prowadzą dwa ciągi betonowych schodów. Na osi cmentarza prowadzącej od wejścia do pomnika głównego, w otoczonym z trzech stron skarpami obniżeniu terenu znajduje się betonowa misa. Nagrobki mają formę:
– betonowych arkadek, dwóch z umieszczonym w prześwicie krzyżem greckim i trzech z krzyżem lotaryńskim,
– zwężających się ku górze trójstopniowych postumentów zwieńczonych żeliwnym krzyżem maltańskim z motywem wieńca laurowego lub małym, żeliwnym krzyżem lotaryńskim.
Przy cmentarzu znajduje się tablica informacyjna z herbem Powiatu Tarnowskiego.
Pochowano tu 30 żołnierzy z armii austro-węgierskiej i 43 z armii rosyjskiej, poległych lub zmarłych w latach 1914-1915. Znane są nazwiska 3 pochowanych.