Kwatera założona jest na planie prostokąta i ogrodzona płotem z metalowych sztachet na betonowej podmurówce. Pierwotnie ogrodzenie stanowił żywopłot. Poprzedzone betonowymi schodami wejście znajduje się od strony północno-wschodniej. Jest ujęte w masywne słupy z kamiennych ciosów i zamykane trójskrzydłową furtką z metalowych prętów z ruchomym środkowym skrzydłem z motywem krzyża. Główny element kwatery stanowi usytuowany w linii ogrodzenia pomnik w formie stopniowanego postumentu z kamiennych ciosów, zwieńczonego betonowym krzyżem łacińskim. We wnęce na frontowej ścianie postumentu umieszczona jest tablica z wyrytym krzyżem maltańskim i napisem: „1914/ SCHÄTZE BIRGT DIESER BERG:/ TREUE, MUTIGE MÄNNER”. Bliżej wejścia usytuowany jest mniejszy kamienny postument, zwieńczony betonowym krzyżem łacińskim z wnęką na tablicę inskrypcyjną.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie betonowych postumentów zwieńczonych żeliwnymi krzyżami maltańskimi z motywem wieńca laurowego oraz dwóch dużych, żeliwnych, ażurowych krzyży łacińskich na betonowych postumentach. Na nagrobkach umieszczone są owalne, emaliowane tabliczki z informacjami o pochowanych. W pobliżu wejścia znajduje się krzyż łaciński z metalowych rur z prostokątną tabliczką z napisem: „Ś.† P./ JAN ORZEŁ/ ZMARŁ W 1914 ROKU/ POKÓJ JEGO DUSZY”.
W 32 grobach pojedynczych i 3 zbiorowych pochowano 67 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, poległych lub zmarłych w latach 1914-1915. Znane są nazwiska 33 pochowanych.