Военные могилы
в Малопольском воеводстве
1215010-004
6
0
Marmurowa płyta na niskiej podmurówce. U wezgłowia nagrobka znajduje się kopiec kamienny zwieńczony metalowym krzyżem. Mogiła otoczona jest ogrodzeniem z czarnych, metalowych prętów, osadzonych na podmurówce z kamieni. Głównym elementem frontowej części ogrodzenia jest wykonany z metalu wizerunek orła białego, trzymającego w szponach dwa miecze.
 
Pochowano tu 6 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w pierwszych dniach września 1939 r. Według informacji Urzędu Miasta Jordanowa jednym z pochowanych jest kpr. Wincenty Dziechciarz z 24 Pułku Ułanów 10 Brygady Kawalerii. Jego nazwisko zostało również umieszczone na tablicy pamiątkowej cmentarza w Wysokiej. Nie udało się jednoznacznie określić, na którym cmentarzu spoczywa kpr. Wincenty Dziechciarz.
  • "Echo Jordanowa. Kwartalnik samorządu i towarzystwa miłośników ziemi jordanowskiej", nr 80, lipiec- sierpień- wrzesień, 2007.
  • Józef Kołodziej, Upamiętnione miejsca walki i męczeństwa z lat 1939- 1945 na terenie miasta Jordanowa, maszynopis w posiadaniu Urzędu Miasta w Jordanowie.
Имя фамилия звание Принадлежность (касается принадлежности к вооружённому формированию) Количество
Польская армия 6