Cmentarz założony jest na planie trapezu i ogrodzony betonowymi słupami, połączonymi parami żelaznych rur. Znajdujące się od strony wschodniej wejście zamykane jest dwuskrzydłową furtką z żelaznych rur. Główny element cmentarza stanowi pomnik w formie trójstopniowego postumentu z bloczków betonowych, zwieńczonego drewnianym krzyżem z zadaszeniem. Pierwszy stopień postumentu stanowi ścięty ostrosłup o kwadratowej postawie, drugi i trzeci – graniastosłup o ośmiokątnej postawie. W dolny stopień postumentu wmurowana jest piaskowcowa płyta z wyrytym krzyżem maltańskim i napisem: „UNS KAM DER/ FRIEDE EILIGER/ ALS EUCH!”. Po obu stronach płyty na najniższym stopniu postumentu umieszczone są kamienne kule.
Na terenie cmentarza znajdują się nagrobki w formie:
– żeliwnego, ażurowego krzyża łacińskiego z motywem wieńca laurowego,
– żeliwnego, ażurowego krzyża lotaryńskiego,
– steli o zaokrąglonych narożach, zwieńczonych żeliwnym krzyżem o rozszerzonych końcach ramion.
Na nagrobkach umieszczone są emaliowane tabliczki z informacjami o pochowanych.
Groby rozmieszczone są w rzędach wzdłuż bocznych ogrodzeń, oraz w dwóch rzędach położonych za pomnikiem.
Przy cmentarzu znajduje się tablica informacyjna z napisem: „Cmentarz wojenny nr 279/ DZIEKANÓW/ VIII Okręg cmentarny/ Okres – I wojna światowa/ Na cmentarzu w trzech grobach masowych i sześciu pojedynczych/ pochowano łącznie 148 żołnierzy/ w tym 24 znanych z armii austro-węgierskiej/ i 124 nieznanych z armii rosyjskiej/ Żołnierze tu spoczywający polegli w dniach 20-21 listopada 1914 roku/ w bitwie między nacierającymi w kierunku Krakowa wojskami rosyjskimi/ a pozostającymi w odwrocie wojskami austro-węgierskimi,/ Po stronie austro-węgierskiej bił się XI Korpus Lwowski, w którego składzie walczyły m.in. wschodniogalicyjskie/ pułki piechoty: Nr 95 z Czortkowa i Nr 55 z Brzeżan/ Na cokole głównego pomnika, w krzyżu maltańskim widnieje napis: UNS KAM DER/ FRIEDE EILIGER/ ALS EUCH!/ Co znaczy: Do nas pokój zawitał wcześniej, niż do was!/ Cmentarz jest to miejsce szczególnej czci i pamięci/ dlatego prosimy o zachowanie należytej powagi”.
W 3 mogiłach zbiorowych i 6 pojedynczych pochowano 108 żołnierzy z armii austro-węgierskiej i 40 z armii rosyjskiej. Zidentyfikowano nazwiska 24 żołnierzy z armii austro-węgierskiej.