Cmentarz stanowi zespół sześciu urządzonych mogił, który nie posiada wspólnego ogrodzenia. Głównym elementem cmentarza jest pomnik w formie betonowego słupa, zwieńczonego metalowym zniczem, ustawionego na stopniowanym podeście. Na dwóch ścianach pomnika umieszczony jest emblemat, przedstawiający miecz z ostrzem skierowanym w dół. Poniżej emblematu umieszczony jest napis: „CHWAŁA/ OFIAROM/ TERRORU/ HITLEROWSKIEGO”. Na jednej ze ścian pomnika znajduje się metalowa tablica z napisem: „W OKRESIE WIELKIEJ WOJNY/ W LATACH 1939-1945 ZAMOR-/ DOWALI SIEPACZE HITLEROW-/ SCY NA TYM MIEJSCU OKOŁO 10.000 OBYWATELI./ CZCZĄC OGROM MĘKI I PRZE-/ LANEJ NIEWINNIE KRWI POMOR-/ DOWANYCH, POLSKA LUDOWA/ WZNIOSŁA TEN POMNIK DLA UNAOCZNIENIA PRZYSZŁYM/ POKOLENIOM, ZBRODNI, POPEŁNIONYCH PRZEZ REŻIM HITLE-/ ROWSKI NA ZIEMIACH POLSKICH.” Za pomnikiem na betonowych cokołach umieszczone są metalowe znicze. Na jednym z cokołów umieszczona jest tablica informująca w językach polskim, hebrajskim i angielskim o budowie ścieżki na cmentarzu z fundacji rodziny Koszyckich z Toronto. Od pomnika do poszczególnych mogił prowadzą ścieżki, wyłożone płytami chodnikowymi.
Mogiła pierwsza ogrodzona jest niskimi, betonowymi słupkami, połączonymi parami metalowych rur, pomalowanych na niebiesko. Na mogile znajduje się betonowy nagrobek z wmurowaną tablicą memoratywną z napisem: „CZEŚĆ PAMIĘCI MĘCZENNIKÓW/ TU SPOCZYWA TYSIĄCE ŻYDÓW ZAMORDOWANYCH/ BESTJALSKO PRZEZ ZBIRÓW NIEMIECKICH/ 11 CZERWCA 1942 R./ LIPIEC 1948 R. OKRĘGOWY KOMITET/ ŻYDOWSKI TARNÓW”.
Mogiła druga założona jest na planie wydłużonego prostokąta i ogrodzona niskimi, betonowymi słupami, połączonymi parami żelaznych rur, pomalowanych na biało. W linii ogrodzenia mogiły znajduje się trójdzielny, betonowy pomnik z tablicą memoratywną z napisem: „MIEJSCE UŚWIĘCONE KRWIĄ/ ROZSTRZELANYCH W LATACH 1939-1945 POLAKÓW/ MIĘDZY INNYMI SYNÓW ZIEMI TARNOWSKIEJ/ I TUCHOWSKIEJ [...] CZĘŚĆ ICH PAMIĘCI” oraz nazwiskami 36 osób. Przed pomnikiem umieszczony jest krzyż, wykonany z metalowych rur, z pasyjką i promienistą glorią.
Mogiła trzecia ogrodzona jest betonowymi słupami na podmurówce, połączonymi parami żelaznych rur, pomalowanych na biało. W linii ogrodzenia mogiły znajduje się trójdzielny pomnik z odwzorowaniem godła Państwa, herbu Powiatu Dąbrowskiego, krzyżem łacińskim oraz napisem: „MIEJSCE UŚWIĘCONE KRWIĄ ROZSTRZELANYCH W GRUDNIU 1939 ROKU,/ WŚRÓD KTÓRYCH SPOCZYWAJĄ SYNOWIE ZIEMI POWIŚLA DĄBROWSKIEGO [...] CZEŚĆ ICH PAMIĘCI/ MAJ 2012 ROKU”. Na tablicy wymienione są nazwiska 42 osób oraz nazwy miejscowości, z których pochodzili. Przed pomnikiem umieszczony jest pomalowany na niebiesko, krzyż z metalowych rur z pasyjką i promienista glorią.
Mogiła czwarta założona jest na planie nieregularnego wieloboku, zbliżonego kształtem do litery L i ogrodzona płotem z metalowych listew pomalowanych na niebiesko, z motywami gwiazdy Dawida. Na mogile znajduje się betonowy nagrobek z prostokątną, kamienną tablicą memoratywną z napisami w języku hebrajskim i polskim: „CZEŚĆ PAMIĘCI NASZYM NAJDROŻSZYM/ TU SPOCZYWA 800 ROZBITYCH GŁÓWEK DZIECI/ ŻYDOWSKICH ZAMORDOWANYCH BESTJALSKO/ 11 CZERWCA 1942 R. PRZEZ ZBIRÓW NIEMIECKICH/ LIPIEC 1948 OKRĘGOWY KOMITET ŻYDOWSKI/ TARNÓW”.
Mogiła piąta założona jest na planie prostokąta i ogrodzona niskimi, betonowymi słupkami na podmurówce, połączonymi parami, pomalowanych na biało metalowych rur. W linii ogrodzenia znajduje się trójdzielny pomnik z tablicą memoratywną z napisem: „MIEJSCE UŚWIĘCONE KRWIĄ ROZSTRZELANYCH W DNIU 28.VI./1944 POLAKÓW A MIĘDZY INNYMI/ SYNÓW ZIEMI SĄDECKIEJ [...] CZEŚĆ ICH PAMIĘCI/” oraz nazwiskami 12 osób. Nad napisem znajduje się mały krzyżyk z wpisanymi weń słowami „ZA POLSKĘ WOLNOŚĆ I LUD” oraz emblematem przedstawiającym orła.
Mogiła szósta założona jest na planie nieregularnego wieloboku i ogrodzona płotkiem z pomalowanych na niebiesko prętów. Wejście na teren mogiły jest zamykane jednoskrzydłową furtką z motywem gwiazdy Dawida. Na mogile umieszczony jest betonowy nagrobek z tablicą z napisami w języku hebrajskim i polskim: „CZEŚĆ PAMIĘCI MĘCZENNIKOM/ TU LEŻĄ TYSIĄCE ŻYDÓW ZAMORDOWANYCH/ BESTJALSKO PRZEZ ZBIRÓW NIEMIECKICH/ 11 CZERWCA 1942 R. OKRĘGOWY KOMITET/ ŻYDOWSKI TARNÓW/ LIPIEC 1948”.
Las Buczyna w Zbylitowskiej Górze był miejscem masowych egzekucji przeprowadzanych przez okupanta niemieckiego do 1939 r. W czerwcu 1942 r. wymordowano tu ok. 7000 osób narodowości żydowskiej, głównie kobiet starców i dzieci, wysiedlonych z getta tarnowskiego i brzeskiego. W lesie Buczyna dokonywano też masowych egzekucji więźniów i zakładników z więzienia tarnowskiego, nowosądeckiego i innych. Liczbę ofiar narodowości polskiej szacuje się na ok. 2000 osób. Pierwsze upamiętnienia na mogiłach ofiar narodowości żydowskiej pochodzą z 1948 r. W późniejszym okresie powstał pomnik główny i urządzenie pozostałych mogił. W 1998 r. zostało utwardzone płytami chodnikowymi dojście do mogił. W maju 2012 r. na mogile trzeciej została umieszczona granitowa tablica, ufundowana przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego. Łącznie znanych jest 109 nazwisk osób zamordowanych w lesie Buczyna.