Kwatera wojenna założona jest na planie prostokąta i otoczona pokrytym okładziną ze sztucznego kamienia murem, podzielonym na segmenty prostopadłościennymi słupami. W pobliżu naroży muru znajdują się betonowe ławy. Wejście znajduje się od strony zachodniej. Główny element kwatery stanowi pomnik, umiejscowiony na wschodnim murze, kształtem nawiązujący do antycznego ołtarza. W płycinie pomnika, obramowanej elementem roślinnym znajdują się: napis „PRO PATRIA MORTUIS” wykonany z drewna barwionego na kolor grafitowy oraz wieniec laurowy z rozmieszczonymi symetrycznie względem niego datami „1914” i „1918”. Na ścianach muru znajdują się masywne żeliwne krzyże z motywem wieńca laurowego, umieszczone na podstawie w formie prostopadłościanu o ściętych narożach.
Na osi cmentarza od strony wejścia znajduję się osiem lastrykowych i granitowych nagrobków oznaczających mogiły symboliczne lub groby osób wojskowych. W jednym z nich spoczywa żołnierz Armii Krajowej, Władysław Kordula ps. „Roman", który poległ w starciu z oddziałem żandarmerii niemieckiej 31 lipca 1944 r. w Słopnicach k. Tymbarku. Tumba grobowa jest nakryta płytą z szarego granitu, u wezgłowia krzyż z czarnego granitu i dwie przylegające do nie stele z inskrypcjami: „Ś.P/ Por. BRONISŁAW/ KORDULA/ Żołnierz Ruchu Oporu/ ur. 2 VII 1914 r./ Więzień obozów/ koncentracyjnych/ po trzech latach męczeństwa/ zginął w obozie/ Bergen Belsen Niemcy/ 8 IV 1945 r. Pokój jego duszy"
„Ś.P./ Por. WŁADYSŁAW KORDULA/ „ROMAN"/ ur. 2 I 1920 r./ Kawaler Krzyża „Virtuti Militari"/ Dowódca I Oddziału/ Partyzanckiego AK „Błyskawica"/ zginął bohatersko/ w walce z okupantem/ 31 lipca 1944 r./ POKÓJ JEGO DUSZY".
Za nimi znajduje się dwie ziemne mogiły zbiorowe z II wojny światowej. Na pierwszej z mogił znajduje się betonowa płyta z tablicą inskrypcyjną z napisem: „TU SPOCZYWAJĄ/ WASIANOWICZ WASILIJ/ KONSTANTINOWICZ /UR. 1924 R. – ZM. 22.I.1945/ W WIELICZCE/, SZER. 12 pp. IGNACY BLESIAK/ POLEGŁ 6.IX.1939 /CZEŚĆ ICH PAMIĘCI”. We wschodniej części mogiły na prostokątnej podstawie znajduje się nagrobek w formie ściętego dwustronnie prostopadłościanu z motywem pięcioramiennej gwiazdy.
Główny akcent drugiej mogiły stanowi obelisk z ciemnego kamienia z napisem: „WIECZNA PAMIĘĆ/BOHATEROM/ POLEGŁYM W WALKACH/O WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ/ ROSYJSKIEGO I POLSKIEGO/ NARODU/ OD NIEMIECKICH OKUPANTÓW/ WIELICZKA 22.I.1945 ROKU”.
Obecny układ mogił żołnierzy z I wojny światowej różni się od pierwotnego założenia. Alejki wyłożone są kostką betonową. Pasy mogił położone wzdłuż muru ogrodzone są niski płotem z metalowych prętów.
W grobach z I wojny światowej pochowano 83 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 7 z niemieckiej i 8 z rosyjskiej.
W 1923 r. pochowano tu szczątki 6 żołnierzy armii austro-węgierskiej, ekshumowane z cmentarza wojennego nr 379 Mała Wieś.
Ponadto obrębie kwatery pochowano 136 żołnierzy Armii Czerwonej, w tym ekshumowanych z miejscowości Bieżanów (13, obecnie część Krakowa), Krzyszkowice (21), Zakrzów (1), Przebieczany (3), Łazany (3), Dobranowice (3), Sławkowice (12), Trąbki (5), Biskupice (1), Bodzanów (1), Zagórze (1), Siercza (2), Raciborsko (34), Jankówka (2), Grajów (1), Wieliczka (co najmniej 29), żołnierza Wojska Polskiego Ignacego Blesiaka i oficera Armii Krajowej Władysława Korduli.