Mogiła ziemna połączona z grobem weterana powstania styczniowego Stanisława Nałęcza-Grzesickiego założona jest na planie prostokąta i otoczona betonowym obramowaniem o wymiarach 6,15 x 3,65. W jego narożnikach umieszczone są ozdobne donice z piaskowca. U wezgłowia mogiły znajduje się pomnik z piaskowca w formie ołtarza, na którym umieszczony jest zwieńczony krzyżem maltańskim postument. Po jego obu stronach umieszczone są sześcienne bloczki z krzyżem maltańskim na licu. Na skrzyżowaniu ramion krzyża wieńczącego postument znajduje się napis: „HONOR I OJCZYZNA".
W lico postumentu wmurowana jest tablica z ciemnego kamienia z napisem: „RUDOLF BRODA z GOLESZOWA PLUT WP/ WACŁAW RUSOŁOWSKI STRZELEC 6 BAONU KOP/ JÓZEF KOŚCIÓŁEK STRZELEC 6 BAONU KOP/ N.N. PLUTONOWY W.P./ CZTEREJ N.N. SZEREGOWCY W.P./ OSOBY CYWILNE/ MICHAŁ FELIKS Z BILCZYC/ JAN FELIKS ZE ZRĘCZYC/ JAN GUMUŁKA Z GDOWA/ ANDRZEJ MUSIAŁ ZE ZRĘCZYC/ JÓZEF NOSAL Z KAWCA/ POLEGLI 6 WRZEŚNIA 1939 ROKU/ CZEŚĆ ICH PAMIĘCI". Nad tablicą znajduje się wypukły napis „POLEGŁYM W OBRONIE POLSKI W 1939" a po jej obu stronach litery S i P. Przy obramowaniu od strony frontowej znajduje się szeroka, kamienna płyta o kształcie zbliżonym do trapezu z niszą w której widnieje inskrypcja: STANISŁAW/ NAŁĘCZ-GRZESICKI/, UCZESTNIK POWSTANIA W 1863 ROKU/ PRZEŻYWSZY 91 LAT/ ZM. 30. IX. 1928".
Pochowano tu 5 żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. i 8 cywilnych ofiar wkraczających oddziałów niemieckich. W mogile nie jest pochowany Wacław Rusołowski, który wojnę przeżył, lecz nieznany porucznik 2 komp. VI baonu KOP (być może jeden z batalionów wchodzących w skład 1 lub 2 Pułku Piechoty KOP). Urządzenie grobu zostało wykonane w 1947 lub 1957 r. W 2004. r. przeprowadzono prace konserwatorskie obejmujące założenie konserwacje elementów kamiennych, obłożenie obramowania mogiły okładzinami z piaskowca, wykonaniu zwieńczeń czterech donic w narożach kwatery.