Kwatera przy cmentarzu komunalnym założona jest na planie zbliżonym do równoległoboku z wcięciami we wschodnich narożach. Z trzech stron ogrodzenie stanowi mur kamienny z betonową nakrywą (pierwotnie nakryty gontowym daszkiem), dostosowany uskokami do ukształtowania terenu, a od strony wschodniej – betonowe, zwężające się ku górze, słupki połączone żelaznym łańcuchem.
Główny element kwatery stanowi pomnik wbudowany w zachodnim murze w formie kamiennej bramy z dwoma prześwitami, zakończonej łukiem w „ośli grzbiet”, nakrytej gontem i zwieńczonej małym krzyżem. Na krawędziach zadaszenia znajdowały się pierwotnie małe drewniane krzyżyki. Po obu stronach pomnika widoczne formy dużych łacińskich krzyży ukształtowanych poprzez wysunięte kamienie wątku. Od strony kwatery na przecięciu ramion umieszczona jest płaskorzeźba przedstawiająca głowę Chrystusa w koronie cierniowej. Na zewnętrznej stronie pomnika nałożony jest dodatkowo drewniany krzyż łaciński, na którym pierwotnie była umieszczona figura Chrystusa ukrzyżowanego. Drzewostan na terenie kwatery stanowią akacja, dąb czerwony i lipa.
W kwaterze znajdują się nagrobki w formie:
– krzyży łacińskich z płaskownika z prostokątną ramką u podstawy, osadzonych na betonowych postumentach,
–krzyży łacińskich z płaskownika z glorią wokół skrzyżowania ramion oraz prostokątną ramką u podstawy, osadzonych na betonowych postumentach,
– trzech krzyży łacińskich z płaskownika z prostokątną ramką u podstawy, osadzonych na wspólnym betonowym postumencie.
W 4 grobach zbiorowych i 55 pojedynczych pochowano 78 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 4 z armii niemieckiej i 2 z armii rosyjskiej. Znane są nazwiska 22 pochowanych.