Cmentarz założony jest na planie prostokąta i ogrodzony od strony zachodniej pełnym murem kamiennym dostosowanym uskokami do nachylenie terenu, a z pozostałych stron – kamiennymi słupami na podmurówce, połączonymi parami drewnianych belek. Wejście znajdujące się od strony wschodniej zamykane jest dwuskrzydłowymi, drewnianymi wrotami. Główny akcent architektoniczny cmentarza to zakończona dwuspadowo ściana pomnikowa w linii zachodniego ogrodzenia, w którą w murowana jest kamienna tablica z inskrypcją w języku niemieckim:
„ In reiner Höhe Duft und Glanz/ Umgrünt der freien Bergen Kranz/ Mit dem feinde geschart, den sie bezwangen,/ Sind des Kaisers Soldaten zur Ruh' gegangen/ Hans Hauptmann".
Przed ścianą znajduje się długa ława wyłożona kamiennymi łupkami. Przy narożniku cmentarza u podnóża opadającego dwuspadowo odcinka muru ustawiona jest krótka kamienna ława. Pierwotnie głównym elementem cmentarza był wysoki drewniany krzyż.
Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie:
– osadzonych na betonowych cokołach krzyży łacińskich i lotaryńskich z płaskownika z ramką u podstawy, w której umieszczona są prostokątne emaliowane tabliczki z danymi pochowanych,
– niskiej, zakończonej dwuspadowo betonowej steli z prostokątną, emaliowaną tabliczką imienną.
Część grobów była oznaczona krzyżami z taśmy stalowej wzmocnionej kulkami z miejscem na okrągłą tabliczkę z danymi pochowanych.
Przy drodze na cmentarz od strony przysiółka Kucek znajduje się zabytkowy betonowy drogowskaz z informacją o cmentarzu wojennym.
Pochowano tu 96 żołnierzy z armii austro-węgierskiej, 28 z armii niemieckiej i 117 z armii rosyjskiej, poległych w listopadzie i grudniu 1914 r. W latach 2004-2006 odtworzone zostały krzyże nagrobne, wykonana drewniana furtka, przeprowadzono konserwację elementów kamiennych i drewnianych ogrodzenia.