Kwatera założona jest na zbliżonym do prostokąta z kwadratowym aneksem od strony wschodniej. Ogrodzenie od strony wschodniej stanowi pełny mur kamienny, a z pozostałych stron – żelazne słupki połączone parami rur. Wejście ujęte w dwa betonowe słupy, znajdujące się od strony wschodniej zamykane jest dwuskrzydłowymi wrotami z metalowych prętów, zwieńczonymi małym krzyżem lotaryńskim. Główny element kwatery stanowi zamykająca kwadratowy aneks, zakończona łukiem i pomalowana na błękitny kolor ściana pomnikowa z wyrytym krzyżem. W ścianę wmurowana jest tablica memoratywna z napisem: „DIE SICH IM LEBEN/ BEKRIEGTEN/ LIEGEN IM TODE VEREINT/ EIN VATERLAND BEWEINT/ DIE SIEGER UND DIE/ BESIEGTEN/ 1914 + 1915”
Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie:
– metalowych krzyży w formie ulistnionych gałązek, z owalną emaliowaną tabliczką na skrzyżowaniu ramion, nakrytych półkolistym, ząbkowanym zadaszeniem, osadzonych na półkulistych betonowych podstawach,
– krzyży lotaryńskich z metalowych prętów, z wspornikami i owalną emaliowaną tabliczką, osadzonych na półkulistych, betonowych podstawach,
– krzyży lotaryńskich z płaskownika, nakrytych ząbkowanym zadaszeniem, z ramionami ujętymi w metalowe pręty, podtrzymujące prostokątną, emaliowaną tabliczkę, osadzonych na podstawach o zaokrąglonych krawędziach.
Na prawo od wejścia usytuowana jest mogiła żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 r., ujęta w prostokątne, betonowe obramowanie, z krzyżem łacińskim u wezgłowia, osadzonym na wysokim, betonowym postumencie. W ścianę postumentu wmurowana jest tablica memoratywna z napisem „CZEŚĆ PAMIĘCI/ POLEGŁYM 10-CIU/ BOHATEROM POLSKIM/ W WALCE O WOLNOŚĆ/ OJCZYZNY W WOJNIE/ Z NIEMCAMI W 1939 R./ ZNANI J. GAWRON R. CIEŚLARZ/ W. KENIK J. RYSZKA/ S. MANEJCZYK”.
Przed głównym pomnikiem znajduje się ujęta w betonowe obramowanie, ziemna mogiła dwóch żołnierzy sowieckich. U jej wezgłowia umieszczony pomnik w formie wysokiego betonowego postumentu, zwieńczonego stożkiem z otoczaków. Na jego szczycie umieszczona jest kula z pięcioramienną gwiazdą. W przednią ścianę pomnika wmurowana jest tablica z napisem w języku rosyjskim: „VEČNAÂ PAMÂT’/ PAVŠEMU/ SOVECKOMU/ BOJCU/ W BOJAH/ ZA SVOBODU/ I/ NEZAVISTNOSTI/ SVOEJ RODINY/ POGIB/ 18 I 1945”.
W kwaterze pochowano 3 żołnierzy armii austro-węgierskiej oraz 239 żołnierzy armii rosyjskiej, poległych lub zmarłych w okresie I wojny światowej, 10 żołnierzy Wojska Polskiego poległych 8 września 1939 r. w miejscowości Podlesie Dębowe, jednego jeńca i jednego żołnierza z Armii Czerwonej z 1945 r. Znane są nazwiska 38 żołnierzy z I wojny światowej, 5 żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 r. oraz jednego żołnierza sowieckiego. Według złożonej po wojnie relacji sołtysa jeden z niezidentyfikowanych poległych żołnierzy był kowalem, miał dwójkę dzieci i pochodził z Mszany Dolnej.